Β΄ ΕΦΟΡΟΣ ΥΛΙΚΟΥ: ΚΡΟΥΤΗΣ ΗΛΙΑΣ

ΜΕΛΗ: ΖΑΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΠΕΪΒΑΝΗΣ ΑΙΝΕΑΣ

Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2011

Ο διαιτητής ''ακύρωσε'' την καλή εμφάνιση του Παγκρατιακού...

Το δικαίωμα να διεκδικήσει την πρόκριση στην β' φάση του Κυπέλλου στην ημίωρη παράταση στέρησε από τον (πολύ καλό) Παγκρατιακό ο διαιτητής της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό Λαμίας. Ο ρέφερι του αγώνα έκλεισε τα μάτια σε κραυγαλέο πέναλτυ που έγινε στον Ορέστη Τσιγκόλη στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και έτσι το 1-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα της συνάντησης που έδωσε την πρόκριση στους γηπεδούχους.
Το μοναδικό τέρμα σημειώθηκε στο 75ο λεπτό μετά από αδράνεια της άμυνας του Παγκρατιακού. To 5-3-2 των φιλοξενούμενων λειτούργησε καλά αμυντικά, όχι όμως και επιθετικά αφού λίγες ήταν οι φορές που το Παγκράτι απείλησε τους γηπεδούχους.
Μελανό σημείο της αναμέτρησης ο τραυματισμός του Κώστα Ταμπακολόγου στο γόνατο.
Παγκρατιακός: Δελούκας, Μιχαλόπουλος, Ταμπακολόγος Κ. (70' Ίβρος), Κόντος, Τσουκαλάς, Ντούζγος (60' Λέρης), Τσιγκόλης Ορ., Λάππας, Παπαδήμας, Πε'ι'βάνης, Τσιγκόλης Γ..
Στον πάγκο έμειναν οι Ταμπακολόγος Π. (αποβλήθηκε λόγω διαπληκτισμού με τον πάγκο των γηπεδούχων), Παγιούλας και Πέπερας.